Nic sice nenasvědčuje tomu, že by ženě, jejíž tělo bylo o víkendu nalezeno v lese mezi obcemi Klokočná a Svojetice nedaleko Mnichovic na Praze-východ někdo ublížil – přesnou příčinu smrti teprve určí pitva – nicméně i tak je pro policejní šetření podstatné znát co nejdříve její jméno.

Protože pátrání v okolí nepřineslo žádné poznatky, policisté se v úterý obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. „Jedná se o ženu přibližně ve věku 80 let, silnější postavy, kratších šedivých vlasů,“ připomněl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Vodítkem mohou podle jeho slov být zjevné jizvy staršího data po operaci levého prsu. A leccos by mohly napovědět i údaje o oblečení: fialová zimní bunda, šedivé dámské kalhoty, hnědý pletený svetr, černý rolák, hnědá pletená čepice, černé pletené rukavice – a polovysoké černé boty. Měla také prsteny a náušnice, jejichž fotografie policie zveřejnila.

Manželé Kateřina a Petr Kottovi u soudu v červnu 2019.
Kott z Rathovy kauzy průkopníkem: odsouzení lékaři dostanou bílý plášť

Policisté, jimž byl nález zemřelé ženy ohlášen v sobotu odpoledne, očekávají, že by jim někdo mohl pomoci svými poznatky nebo svědectvím. Volat je možné přímo kriminalistům na telefonní číslo 602 237 943 – nebo se ozvat prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 158. „Kriminalisty rovněž zajímá, kde se seniorka v průběhu inkriminovaného dne mohla pohybovat,“ připomněl Chalupa.