„Pachatel je třicetiletý cizinec žijící v České republice. Své jednání odůvodnil opilostí a tím, že se chtěl bavit. Vzhledem k silné podnapilosti si však na nic bližšího nevzpomínal," uvedla v pondělí ráno policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Na dveře do kanceláří u učeben, monitor notebooku či kopírku v Mendelově univerzitě v Brně zaútočil opilý muž. Po několika dnech se sám udal, k činu se přiznal.
Demoloval vybavení v budově Mendelovy univerzity. Útočil hasicím přístrojem

Podle ní to není ojedinělý případ. „Stává se to poměrně často, že se lidé přijdou sami přiznat," dodala.

Zdroj: Policie ČR

Muž způsobil škodu osmdesát tisíc korun. „Nejprve ve volně přístupné budově hasicím přístrojem zdemoloval dekódovací zařízení ke vstupu, pak poškodil několik dveří do kanceláří u učeben a v jedné z kanceláří dokonce rozbil i monitor u notebooku. Řádění završil poškozením kopírky. Před budovou ještě rozbil okno u zaparkovaného automobilu a až spuštěný autoalarm ho donutil k útěku,“ popsal už dříve policejní mluvčí Pavel Šváb.

Za přečin poškození cizí věci mu nyní může hrozit i rok ve vězení.

Dva dealery drog zadrželi kriminalisté z brněnskému Toxi týmu. Dvojice mužů ve věku čtyřiadvacet a osmačtyřicet let šířila podle policistů v Brně drogy nejméně od února letošního roku.
Heroin, pervitin, kokain. Toxi tým chytil dva dealery, drogy prodávali po Brně