Nejprve vyjížděli hasiči ze stanice v Plzni na Košutce kolem 18. hodiny k požáru lesního porostu v Plzni na Severním Předměstí. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o přístřešek bezdomovců na okraji křovinatého porostu. „Po uhašení požáru se v požářišti nalezlo ohořelé tělo. Byl tedy povolán vyšetřovatel příčin požáru a místo bylo předáno policii ČR k dalšímu šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Miroslav Holeček.

O hodinu později pak vyjížděli záchranáři do lesa u Plas na severním Plzeňsku, kde bylo hlášeno zavalení muže traktorem. „K zavalení muže, ročník 1977, došlo ve špatně přístupném lesním porostu nedaleko obce Nebřežiny. Na místo vyjely všechny složky IZS, ale muži již nebylo pomoci a lékař konstatoval smrt. U zemřelého byla nařízena soudní pitva a věc si na místě převzali kriminalisté z územního odboru Plzeň venkov,“ informovala policejní mluvčí Eva Červenková.

„Hasiči muže vyprostili z pod traktoru a předali do péče záchranné služby. Po došetření místa tragické události hasiči tělo vynesli z rokle,“ doplnil k události Holeček.