Nehoda se stala v ulici U Tabulky na lince autobusu č. 220. Podle pražské zdravotnické záchranné služby byly dvě osoby po vyproštění ve vážném stavu, jeden člověk utrpěl středně těžké poranění a tři osoby byly zraněny lehce. V nejvážnějším stavu putoval do nemocnice řidič autobusu, jehož transportoval vrtulník.

Zdroj: Youtube

Pražská záchranka nasadila také několik jednotek záchranářů i speciální vůz Atego. Web České televize s odkazem na velitele zásahu Miloše Němečka uvádí, že počet raněných pasážerů kloubového autobusu byl dokonce osm. Informaci pak potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová na sociální síti. Někteří cestující opustili místo nehody ještě před příjezdem záchranářů. Podle ČT dalších devět lidí odvezl zhruba ve tři čtvrtě na jedenáct speciální autobus na policejní stanici, aby popsali, jak k nehodě došlo.

Policisté i hasiči zůstávali v Horních Počernicích dlouho do noci. "Policisté nehodu zadokumentovali a nyní vyšetřují veškeré okolnosti jejího vzniku," uvedl Týdeník policie s tím, že autobus narazil ze zatím neznámých příčin zezadu do odstaveného kamionu.

Ilustrační fotografie.
Mladík naboural šest zaparkovaných aut. Nadýchal 0,7 promile alkoholu

Policisté na twitteru už v pondělí večer informovali, že na místě řídí dopravu a žádali řidiče, aby respektovali jejich pokyny. Ulice U Tabulky byla uzavřená. Policisté odkláněli dopravu do ulice Bystrá. V akci byli příslušníci oddělení dopravních nehod a kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod.

Pražská integrovaná doprava (PID) na svém twitterovém profilu napsala, že "autobus linky 220 společnosti Arriva City mířil od Logistické zóny Horní Počernice směrem na Černý Most." V úterý ráno už ani organizátor MHD v Praze a okolí ani přepravní společnost nehlásí žádné problémy v souvislosti s vážnou pondělní nehodou.

Ilustrační fotografie.
Falešný investor napálil desítky lidí. Vylákal z nich 65 milionů