Nejvíce obětí měl 3. říjen, kdy na silnicích vyhasly čtyři životy. Jednu z tragických nehod tehdy u Nelahozevsi na Mělnicku způsobil čtyřicetiletý řidič pod vlivem alkoholu. Na místě zemřela řidička vozu, do kterého při předjíždění na plné čáře narazil, dvě malé děti byly vážně zraněny. Sám viník nehody poté na následky zranění zemřel v jedné z pražských nemocnic.

Zatím poslední obětí je žena středního věku, která dnes večer zemřela v Ostravě, poté co ji srazil trolejbus. V pondělí se staly tři smrtelné nehody.

V Praze zemřela pětaosmdesátiletá žena v pražských Košířích poté, co ji srazila tramvaj. U Zalužan na Příbramsku nepřežil čelní střet dvou osobních aut jeden člověk a další dva cestující utrpěli lehké a těžké zranění a jeden život si vyžádala také nehoda na Jičínsku.

V porovnání s ostatními měsíci letošního roku patří říjnová bilance k těm nejtragičtějším. Více lidí zahynulo na silnicích jen v srpnu (55) a v červnu (64). Nejméně obětí měl zatím únor, a to 27. Loni byl říjen ze všech měsíců nejtragičtější, podotkl Lerch.