K neštěstí došlo v ulici Československých letců ve Varnsdorfu, která vede částí města plnou rodinných domků. Kromě vrtulníku měly na místě zasahovat také dvě sanitky záchranné služby.

„Mohu potvrdit tragickou událost na Šluknovsku. Dva lidé bohužel zemřeli. Třetí ve velmi vážném stavu přepravil vrtulník do nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník s tím, že další podrobnosti záchranka sdělovat nebude.

Případem se totiž začala zabývat policie, kterou záchranka na místo tragické události přivolala.

„Nyní budeme zjišťovat, jak a proč dva lidé zemřeli. Jednou ze zvažovaných možností úmrtí je i otrava oxidem uhelnatým,“ uvedla v neděli odpoledne policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Podle informací Deníku k takové nešťastné události, kdy by na otravu oxidem uhelnatým někdo zemřel, za posledních deset let nedošlo. Oxidu uhelnatému se říká tichý zabiják. Je bezbarvý a ani není cítit. S jeho odhalením mohou pomoci hlásiče, jejichž použití hasiči doporučují například v domech, kde mají vlastní kotel nebo plynové topení.

Vdechováním se váže na červené krevní barvivo a blokuje tak schopnost krve vázat a přenášet kyslík. Prvními příznaky otravy jsou obvykle bolest hlavy, nevolnost, závrať, malátnost a zmatenost. U postiženého je typické třešňové zbarvení kůže a sliznic. Smrtelná může být koncentrace 450 mg oxidu uhelnatého na metr krychlový vzduchu.