Podle prvotního ohledání těla, nebylo shledáno cizí zavinění. „Více určí až nařízená pitva,“ potvrdila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Komunita slánských bezdomovců má přesto od víkendu strach. Ukládá jim někdo o život? Proč Bohouš zemřel? Na to odpoví až lékařská zpráva. Jisté, že dotyčný petatřicátník byl osobou těžce závislou na alkoholu a patrně i to vedlo k jeho smrti. "Den před tím jsem viděl toho pána ležet na zemi u trafostanice, měl tam svůj bivak. V pondělí tam ležel zafačovaný, asi byl zraněný, ale to byl ještě živý. Normálně spal," potvrzuje kolemjdoucí ze sídliště.

Kromě prověřování záhadného úterního úmrtí bezdomovce, pátrají kriminalisté i po pachateli, který má na svědomí sobotní požár mlýna. V hledáčku už údajně jednu podezřelou osobu mají.

Objekt bývalého mlýna patrně někdo zapálil
Mlýn ze šestnáctého století zřejmě někdo zapálil, lidé uvnitř stačili utéct

Jak Kladenskému deníku sdělila jedenačtyřicetiletá Kateřina, která v mlýně s kamarády dlouhodobě přebývala, někdo jim v sobotu v noci zabarikádoval vchod do mlýna gaučem, který zapálil. V poslední chvíli stačili všichni tři z objektu utéct. Jeden dokonce bosý a navíc utrpěl popáleniny na ruce.

Okamžitou humanitární pomoc poskytla všem třem ředitelka Farní charity Slaný Nina Kubištová, která jim věnovala spacáky a karimatky. Dočasný azyl poskytlo třem osobám z ulice na několik nocí město. Aktuálně situaci lidí bez domova, kteří přišli o osobní věci a doklady, řeší slánské sdružení Romodrom a hledá pro ně náhradní střechu nad hlavou.