Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolné jednotky obcí Věšín a Rožmitál pod Třemšínem. Následně byly povolány další dobrovolné jednotky, konkrétně JSDHO Březnice a Vševily.

„Po příjezdu první jednotky na místo a po průzkumu rozsahu požáru byl ihned vyhlášen druhý stupeň poplachu, bylo nutné povolat další síly a prostředky. Poplach byl proto vyhlášen ještě profesionální jednotce Dobříš a dobrovolným jednotkám obcí Hvožďany, Bohutín, Příbram – Březové Hory a Buková u Rožmitálu,“ popsala mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Velitel zásahu upřesnil, že požár zasáhl hlavní jednopodlažní budovu o půdorysu 30 x 15 metrů včetně zastřešené terasy restaurace. K likvidaci požáru hasiči postupně nasadili pět vodních C proudů. Jedním zasahovali i z výškové techniky a také použili hasicí hřeby. „Potřebnou hasební vodu čerpali z místního bazénu a zároveň jezdili doplňovat cisterny z hydrantu ve Věšíně,“ uvedla Tereza Fliegerová s tím, že pro zajištění bezpečnosti zasahujících byl celý objekt odpojen od přívodu elektrického proudu.

Celý zásah probíhal pouze zvenku, protože střecha nad hospodářskou budovou se propadla a hasiči se nemohli dostat dovnitř. Část jednotek se zaměřila na uchránění navazující dvoupodlažní budovy.

Vzhledem k předpokládanému dlouhodobějšímu zásahu byla nařízena záloha stanic Dobříš a Příbram. Kvůli větší potřebě dýchací techniky a nutné výměně tlakových lahví se vzduchem byl k požáru vyslán také plynový automobil z berounské stanice.

Asi půl hodiny po poledni ohlásil velitel zásahu lokalizaci a nechal snížit poplachový stupeň na základní úroveň s tím, že postupně začne s redukcí jednotek. Po půl hodině byly na základny odeslány dobrovolné jednotky ze Vševil, Bohutína a z Březnice.

Škoda nejspíš přesáhne 10 milionů korun

Hasičům se podařilo část budovy zachránit, ovšem i tak bude škoda obrovská. Na místo se dostavil zástupce majitele objektu, který předběžně odhadl škodu na víc než 10 milionů korun, je však možné, že bude i o dost vyšší. Jak k požáru došlo, zatím není jasné. K zjištění příčiny byla přizvána expertní skupina Technického ústavu požární ochrany Praha.