„Uvnitř zahořel navezený odpad jako například pneumatiky, a to na ploše čtyřicet krát patnáct metrů,“ informoval operační důstojník. „Tím prohořela také střecha,“ doplnil. 

První informaci o požáru hasiči dostali krátce před 15. hodinou a zásah stále pokračuje. „Probíhá z výšky z plošiny,“ upřesnil operační důstojník. 

Poplach byl postupně vyhlášen dobrovolným hasičům ve Varnsdorfu, Rumburku, Dolním a Horním Podluží, od nehody přejížděla také profesionální varnsdorfská jednotka.

Ze všech směrů už byl vidět stoupající hustý černý dým a bylo jasné, že jde o požár většího rozsahu. To se po příjezdu na místo potvrdilo, v plamenech byla celá střecha haly a hořely i nahromaděné pneumatiky a sudy uvnitř objektu.

Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, který se váže ke středně závažným případům, a k nimž se sjíždějí jednotky z celého okolí. Celkem jsou čtyři stupně. Dopravu v oblasti řídí policie.  

Hasiči okamžitě zahájili hasební práce, prioritou bylo zabránit rozšíření plamenů na hlavní slévárenský objekt. To se brzy podařilo a dalších několik hodin hasiči dohašovali celý objekt, zasahovali uvnitř a nasazen byl i vodní proud z rumburské plošiny.

V průběhu zásahu hasiče ohrožovaly jak výbuchy sudů uvnitř haly, tak padající kusy střechy. V jeden okamžik se zřítila velká prohořelá část, nikdo ale zraněn nebyl, hasiči se při hašení schovávali v krytých výklencích.

K hašení pneumatik a sudů byla použita i pěna, voda byla dovážena kyvadlově cisternami.Na místo dorazil hasičský vyšetřovatel, dopravu v místě události řídila po dobu zásahu a doplňování cisteren policejní hlídka.

V bývalých slévárnách v Kozlově ulici hořelo také v červnu 2015, kdy hrozilo, že by se oheň mohl rozšířit také na okolní budovu, která byla plná tlakových lahví a sudů s olejem. Tenkrát šlo o jeden z nejrozsáhlejších požárů na Šluknovsku, strávil celou halu.