Nyní je v souvislosti s tím obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí, informovala v pátek Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Státní zástupce Radek Mezlík podal obžalobu na exradního Brna-středu Jiřího Švachulu, dalších deset obviněných lidí a na dvě firmy kvůli korupční aféře na Brně-středu. Obžaloba čítá více než sto stran a Mezlík ji spolu se spisem na Krajský soud v Brně při
Korupce na radnici Brna-středu: Státní zástupce podal obžalobu na třináct osob

Klec spadla poté, co si dotyčného všimli čelákovičtí policisté hlídkující v Mochově. Pro ně šlo o „známou firmu“, a tak věděli, že tento člověk má být za mřížemi. A věděli i to, že do věznice nenastoupil, a tudíž figuruje v celostátním pátrání. Zjevně i tomuto muži bylo jasné, když zmerčil hlídku, že sečteny jsou nejen jeho dny na svobodě, ale už i minuty. Snažil se nicméně zachránit, co se dá.

„Před hlídkou vešel do rodinného domku své přítelkyně. Na dotaz policistů žena odpověděla, že její přítel by měl být mimo domov,“ přiblížila Hašlová vývoj událostí. Následoval další bod: odhalení.

Zásah policie ve Fakultní nemocnice Ostrava - střelba, 10. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku Tomáš Kužel - ředitel krajského ředitelství MS Kraje.
Policie nezjistila, jak fotografie z „čekárny smrti“ unikla na sociální sítě

Hledaného muže našli policisté zastlaného v úložném prostoru postele. Pak už tomu, aby zamířil za mříže, nic nebránilo.

Nyní čelí dalšímu stíhání v souvislosti s tím, že se nástupu do vězení vyhýbal. „Začátkem března byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ konstatovala Hašlová.