Strážníky na zavazadlo upozornil všímavý občan, který zavolal na linku 156 s tím, zdali by se hlídka nepřijela na místo podívat a kufr blíže prozkoumat, neobsahuje-li nějaký výbušný systém. „A byl v něm uložen opravdu prudce výbušný obsah,“ vypráví se smíchem ředitel Městské policie Opava Jiří Klein.

Pár si hrál s pousty, ale zapomněl klíče…

S třaskavinou ale nemělo elegantní zavazadlo skutečně nic společného. Nahlédnout dovnitř nebylo pro strážníky úplně snadné. „On byl totiž přimknutý, nakonec se jim ale podařilo jej mírně na jedné straně rozevřít aby zjistili, co v něm je,“ pokračuje.

A hlídka se nestačila divit. Uvnitř se nacházel vibrátor, spodní prádélko a gel. Zamčený kufr si strážníci převezli na svou služebnu do areálu magistrátu v Krnovské ulici a momentálně se čeká, jestli se o něj nejspíše majitelka - žena, nepřihlásí.

„Počkáme do pondělí, kdy jej budeme předávat na oddělení ztrát a nálezů. Pochybuji ale, že si pro něj někdo přijde,“ míní Jiří Klein. On sám v Opavě za více než rok a půl, kdy místním strážníkům šéfuje, podobný lechtivý nález nepamatuje.

Ale vzpomíná na jeden případ, který se stal v Novém Jičíně. „Partnerka se s partnerem k sobě přimkli pouty a až po oněch hrátkách zjistili, že nemají klíče. Takže jsme je vezli do nemocnice a tam z nich ta pouta nějakými nástroji dostávali,“ dodává s úsměvem.