Když městští policisté začali pátrat po tom, kde se nacházejí jejich rodiče, začaly z okna domu létat nejrůznější předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem uvnitř. Některé z věcí dokonce dopadly nebezpečně blízko dětí. „V uvozovkách úklid bytu prováděla žena, která u toho vykřikovala vulgární a nesrozumitelné výrazy. Na výzvy hlídky vůbec nereagovala. A jak se, bohužel, ukázalo, byla právě ona matkou dětí,“ pokračovala v popisu události mluvčí.

Žena následně náhle otevřela dveře a vtáhla jedno z dětí do domu. Druhé nechala bez povšimnutí venku. „Vzápětí byl z domu slyšet dětský pláč. Chování matky bylo agresivní i nevypočitatelné a bylo zřejmé, že není zcela při smyslech. Strážníci proto vnikli do domu násilím a dítě dostali z jejího dosahu,“ uvedla Rigó.

Strážníci v mezičase na místo přivolali záchranáře, policisty a úředníky z oddělení sociálně-právní ochrany dětí. „Žena byla převezena do nemocnice s podezřením na intoxikaci neznámou látkou. Nezraněné děti byly předány do péče sociálních pracovnic,“ doplnila mluvčí.

Jak podotkla, případy, ve kterých figurují i malé děti, jsou pro strážníky těmi vůbec nejnáročnějšími.