Hlavním organizátorem skupiny byl Čech. Celníci provedli tři domovní prohlídky a dvě prohlídky jiných pozemků a prostor. „Zadrželi šest lidí a zajistili patnáct kilogramů sušeného konopí a přibližně čtyři sta gramů metamfetaminu. Kromě důkazů zajistili i hotovost ve výši 140 tisíc korun, více než pět tisíc Eur a, jako výnos z vedené trestné činnosti, luxusní automobil za více než dva miliony korun,“ uvedla mluvčí celníků Hana Prudičová.

Silný vítr dosahuje na jižní Moravě v nárazech až k devadesátikilometrové rychlosti. Hasiče zaměstnávají spadlé stromy přes silnice, řidičům komplikují dopravu.
Silný vítr v Brně shazuje stromy, strhává střechy. Foukat bude do neděle

Do akce s krycím názvem Rover se zapojilo čtyřicet celníků, zásahová jednotka celní správy a příslušníci Národní protidrogové centrály Policie České republiky, expozitura Brno.