Blanenští dopravní policisté se rozhodli řidiče zkontrolovat v Sebranicích, kde odstartovala policejní honička. Šofér začal ujíždět po silnici I/43 směrem na Letovice.

Následně sjel na vedlejší silnice. „U Drválovic pak odbočil na polní cestu a nakonec zapadl se superbem do potoka. I tak se nechtěl vzdát a pokračoval po svých zasněženým lesem. Vzhledem k jeho oblečení, které čítalo šortky a lehkou mikinu, to asi nebyl příjemný zážitek. Kolegové ho zadrželi při pátrací akci v lese asi sto metrů od vozu," popsal ve středu policejní mluvčí Pavel Šváb.

Poklidná obec Vysoká - Bosyně na Kokořínsku se stala v neděli dějištěm hrůzy. Mladá žena zde měla podle policie brutálně zavraždit svého partnera.
Obec Vysoká dva dny po vraždě. Choval se k ženě jako uzurpátor, říkají o oběti

Muž před policisty uvedl, že lituje svého jednání, které nedokáže vysvětlit. Orientační test na drogy měl pozitivní, podrobit se lékařskému vyšetření následně odmítl. „Za to ho čeká nemalá sankce. Kromě toho se zodpovídá z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Majitelka poničeného vozu také asi škodu jen tak nepřejde," doplnil mluvčí.

Ujíždějící řidič musí mimo jiné počítat s prodloužením zákazu řízení.