Událost se odehrála ve Starči ve středu 14. srpna před devátou hodinou večer. Městysem právě projížděla policejní hlídka a policisté si všimli podezřelé jízdy vozidla Rover. Automobil chtěli zastavit a zkontrolovat, avšak řidič na znamení k zastavení nereagoval. „Výzvy neuposlechl a místo toho, aby zastavil, se snažil bezohlednou jízdou ujet. Policisté vyjeli za ním a v krátké době automobil dostihli. Když se vozidlo dostalo v obci do slepé ulice, ještě smykem otočilo a poté řidiči, vzhledem k policejnímu vozidlu před sebou, nezbylo než zastavit,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Po zastavení se ještě spolujezdkyně s řidičem hbitě vyměnila a zaujala jeho místo za volantem. „Policisté okamžitě zakročili a osádku automobilu vyzvali, aby oba vystoupili. Žena opakované výzvy odmítala uposlechnout, policisté ji zajistili a skončila s pouty na rukou. Třicetiletou ženu policisté odvezli na oddělení policie,“ řekla mluvčí.

Čtyřiadvacetiletý řidič nadýchal dvě promile. Neměl ani řidičský průkaz, protože má soudní zákaz řízení až do letošního října. „Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnila mluvčí.

Následující den mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal zástupce vedoucího třebíčského obvodního oddělení Jaroslav Hošek.

Za spáchané trestné činy lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky. K tíži v tomto případě řidiči půjde i jeho bezohledná jízda a nezastavení na výzvu dávanou policisty.

„Žena byla po provedení všech nezbytných úkonů propuštěna, je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku,“ poznamenal policejní mluvčí.