Místem naštěstí neprojížděla tramvaj. Muž vzápětí utekl. Ženě pomohli svědci, kteří ji vytáhli na peron. Skončila v péči záchranářů. Jako zázrakem neutrpěla vážnější zranění.

Okamžitě po incidentu začali po násilníkovi pátrat policisté. Zhruba za třicet minut ho dopadli. „Při propátrávání okolí si policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 1 všimli muže, který odpovídal popisu možného pachatele. Při kontrole osoby se ukázalo, že se jedná o 20letého muže,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Zadržený muž nadýchal přes dvě promile alkoholu. Ochráncům zákona řekl, že měl „nervy“. Svou frustraci si pak vybíjel na náhodně vybraných lidech.

Požár střechy výrobní haly, duben 2024.
V Ostravě hořela střecha výrobní haly, fotbaloví fanoušci viděli kouř

Při dalším vyšetřování se ukázalo, že má na svědomí i jiné dva případy. „Díky součinnosti se strážníky Městské policie Ostrava se kriminalistům následně podařily ztotožnit i další dvě napadené osoby, kterými byli 73letý muž a 53letá žena,“ dodala Michalíková.

V multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovice proběhl první ročník španělského festivalu Olé fest, 13. dubna 2024, Ostrava.
DOV ovládl španělský festival. Na Olé festu nechyběla paella ani sangria

Útoky byly brutální a razantní. Jen shodou okolností se nikomu nic vážného nestalo. „Jak bylo zjištěno na základě vyhodnocených kamerových záznamů, ve dvou případech došlo po napadení k děsivě vypadajícím pádům dvou žen. Tímto bychom chtěli poděkovat všem duchapřítomným lidem, kteří okamžitě reagovali a přispěchali ženám na pomoc,“ doplnila Michalíková.

Mladík se přiznal, vyjádřil lítost a napadeným se alespoň na dálku omluvil. Ani to ho ale nezachránilo před obviněním z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí mu až deset let vězení. Okresní soud v Ostravě na něj uvalil vazbu.