Dopadený pachatel se od většiny podobných dealerů liší. Má vysokoškolské vzdělání, pracoval jako dýdžej v různých klubech po celé metropoli. Se zákazníky si domlouval místo předání drog přes telefon nebo sociální sítě. Jeho distribuční síť se nacházela převážně v místě jeho bydliště v Praze 7.

A ještě je tu jeden rozdíl, který v tiskové zprávě uvedla policejní mluvčí Lucie Drábková: „Na své zadržení se zjevně připravoval, protože když ho v místě jeho bydliště zadržela zásahová jednotka, četl si knihu Psychologie výslechu.“

Podle Drábkové kriminalisté při domovní prohlídce zajistili několik sáčků s nažloutlou krystalickou látkou, kterou na místě podrobili orientační zkoušce detekční soupravou NARK II. „Z výsledku vyplynulo, že tato krystalická látka se svým složením v některých sáčcích liší,“ sdělila mluvčí pražské policie.

Policie našla i extázi

V některých balíčcích obsah reagoval na přítomnost metamfetaminu – tedy v Česku známého jako pervitin. Další látkou podle testů byla MDMA, což je chemická sloučenina methylendioxymethamfetaminu – jednodušeji jako extáze, které se často říká taneční droga.

„Z provedených výslechů osob se prozatím podařilo prokázat prodej téměř kila pervitinu čisté váhy. Vzhledem k okolnostem případu a rozsahu této trestné činnosti byl podán návrh na vzetí do vazby, čemuž soudce vyhověl. Muž je nyní stíhán vazebně,“ oznámila mluvčí Drábková. Muži hrozí v případě odsouzení odnětí svobody až na pět let za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.