Evakuace byla na místě, protože muž, který měl chemické vzdělání, si liboval v pokusech s výbušninami. „Nejnebezpečnější látky proto pyrotechnici zlikvidovali při dvou řízených odpalech za Brnem," upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté v bytě našli například čtyři lahvičky s asi půl kilogramem kyseliny pikrové. „Pyrotechnici museli rovněž bezodkladně likvidovat i téměř šestikilogramový pytel s krystalickou látkou. Podle zjištění na místě šlo nejspíš o organické peroxidy a dusičnany, které jsou silně výbušné. Případný výbuch by proto mohl mít likvidační následky nejen pro dům, v němž se byt nacházel," uvedl Malášek.

V domě byly desítky krabic s lahvičkami, dózami či zkumavkami s různými chemikáliemi. Nalezené látky museli pyrotechnici na místě roztřídit, část likvidovali prakticky okamžitě, zbývající zničila odborná firma. Technici na místě odebrali skoro tři desítky vzorků, které budou dále zkoumány.

„Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že muž s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu," dodal policejní mluvčí Bohumil Malášek. K tomuto závěru je dovedly stopy a informace získané na místě a také předběžné výsledky soudní pitvy. Policisté případ řeší jako zvlášť závažný zločin nedovolené ozbrojování.