I když vzdáleně tenhle zločin připomíná scénku z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kdy Macaulay Culkin v roli Kevina McCallistera háže cihly na dvojici banditů, k smíchu to bohužel není. Na Vyšehradě mohlo dojít k tragédii. Kriminalisté zjistili, že v době, kdy muž házel ze střechy betonové kryty, prošlo okolo domu asi dvacet lidí včetně dvou matek s kočárkem. Naštěstí však nikdo zraněn nebyl, zdrogovaný muž „pouze“ poškodil dvě vozidla, na nichž vznikla škoda v řádu několika desítek tisíc korun.

„Policisté se nejprve nemohli dostat na střechu, proto museli vyrazit jedny dveře a následně se jim tam povedlo vlézt přes střešní okno. Na střeše zahlédli podezřelého, který byl ve žlabu střechy a jednou rukou se držel hromosvodu. Když spatřil policisty, tak jim řekl, že nebude dělat problém a jde akorát spáchat sebevraždu. V ten okamžik omdlel a jeho tělo začalo bezvládně sklouzávat ze střechy. Policisté ho zachytili za bundu a snažili se ho zachránit, nicméně v ten okamžik se muž probral, začal se aktivně bránit a zkoušel se jim vysmeknout. Za použití donucovacích prostředků policisté situaci zvládli a muže se jim střešním oknem povedlo dostat do bezpečí,“ popsal dramatickou událost policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle Daňka se případem zabývají kriminalisté druhého policejního obvodu pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení, výtržnictví a poškození cizí věci, za což hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. „Celková škoda na poškozených vozidlech, poškození střechy a dalšího vybavení domu, byla vyčíslena na více než 100 tisíc korun,“ dodal mluvčí pražské policie.