Po vzájemné výměně názorů a menší roztržce hrubě zaútočil na dvaatřicetiletou ženu. Podkopl jí nohy, povalil ji na zem a tam ji kopal a tloukl do hlavy i dalších částí těla. "Napadení zaznamenal kamerový systém a upozornil na něj i náhodný svědek," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Dvě hlídky městské policie zastihly muže i otřesenou ženu ještě na parkovišti v Benešově ulici. Zatímco jedna z nich dopadla třicetiletého podezřelého, druhá se věnovala ležící ženě, zjišťovala její zdravotní stav a přivolala záchrannou službu. Zdravotníci ji v sanitce ošetřili a převezli do Úrazové nemocnice. "Strážníci potom podezřelého a celý případ i s kamerovým záznamem předali státním policistům pro důvodné podezření z trestného činu," doplnil mluvčí.

Kamerový systém zachytil i situaci, kdy se během incidentu pes podezřelého prudce rozběhl proti menšímu psovi, kterého venčila jedna z kolemjdoucích. V okamžiku, kdy po něm skočil, zatáhla majitelka pohotově za vodítko a zvedla své zvíře bleskově do náruče.