Hlídka celníků si auto značky MG RX-6 vyhlédla kvůli nezaplacenému dálničnímu poplatku v pondělí před desátou hodinou odpoledne na 119. kilometru dálnice D1 u Velkého Beranova. Řidička ale začala zrychlovat a autem nebezpečně přejížděla v celém profilu dálnice a hlídce celníků ujížděla.

„Vozidlo sjelo z dálnice na exitu 81 a ve velmi nebezpečné jízdě pokračovalo směrem k Ledči nad Sázavou. Za obcí Hojanovice ale řidička sama zastavila,“ popsal mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Richard Zeman.

Policisté původně plánovali rutinní kontrolu, řidič ale zastavil v odstavném pruhu a utekl. Uvnitř náklaďáku našli 62 migrantů. Ilustrační foto
Policisté na D1 u Brna zastavili náklaďák s 58 migranty ze Sýrie, řidič utekl

Celníci na pomoc přivolali policisty. V autě totiž objevili dalších dvanáct lidí. „Dva dospělí seděli v kufru vozidla, na zadních sedadlech byli tři dospělí, kteří měli na klíně čtyři děti a na sedadlu spolujezdce seděla žena s malým dítětem v náručí,“ popsal Zeman.

Řidičkou byla jedenatřicetiletá Švédka. Policisté u ženy provedli orientační test na návykové látky, který byl pozitivní. „Okresní soud v Havlíčkově Brodě bude dneska odpoledne rozhodovat o vazbě. V případě prokázání viny ženě hrozí trest odnětí svobody v trvání až osmi let,“ doplnila ve středu policejní mluvčí Dana Čírtková.