„Ani varovný výstřel ujíždějící motorkáře nezastavil. A i během pronásledování se drželi pohromadě, aby se neztratili,“ řekla policejní mluvčí Andrea  Muzikantová.

Ujíždějící motorkáři zaměstnali v neděli 9. dubna 2023 v Chrudimi vpodvečer hned několik policejních hlídek. „Policisté z chrudimské hlídkové služby si kolem 18:30 v Tovární ulici v Chrudimi všimli skupinky motorkářů, jejichž registrační značky pod vrstvou bahna nebyly čitelné. Z tohoto důvodu je chtěli předepsaným způsobem v Dašické ulici (výpadovka k obchvatu na Pardubice - pozn. red.) zastavit a zkontrolovat. Policisté motorkáře předjeli a za pomoci výstražných světel jim dali signál k zastavení. První dva motorkáři kolem hlídky projeli, na výzvu k zastavení nereagovali a ujížděli dál směrem na Pardubice,“ líčí Muzikantová.

Policisté každoročně vyšetřují zhruba 99 tisíc dopravních nehod. V loňském roce při nich zemřelo 454 osob a s těžkým zraněním skončilo v nemocnici více než sedmnáct stovek lidí.
Nejnebezpečnější ulice pro řidiče? Pozor na Plzeň, Brno či České Budějovice

Třetí z nich jel za policejním autem, které první dva motorkáře pronásledovalo, asi aby se mu známí neztratili. Ujíždějící motorkáři ze silnice sjeli do pole mezi Vestcem a Ostřešany. „Během pronásledování jeden ze zakročujících policistů použil donucovací prostředky hrozbu namířenou střelnou zbraní a varovný výstřel, motorkáři ale ujížděli dál. Mezi Chrudimí a Ostřešany se hlídce ztratili z dohledu,“ pokračuje Muzikantová. 

Tím ale honička neskončila. K místu totiž směřovaly další policejní hlídky. „Netrvalo ani půl hodiny a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení všechny tři motorkáře, dva muže ve věku 49 a 65 let a 34letou ženu, vypátrali na poli u lesa u obce Tuněchody. Provedli s nimi dechové zkoušky ke zjištění přítomnosti alkoholu a drogové testy, které vyšly negativně. Ani lustrací motocyklů kolegové nezjistili v evidencích žádné závady,“ dodala mluvčí.

Podívejte se na honičku ve videu:

Zdroj: Policie ČR

Poté již všichni tři putovali služebními auty na chrudimskou služebnu k podání vysvětlení. Podle policie projevili lítost nad svým jednáním a uvedli, že jednali z nerozvážnosti.

Policisté všechny tři motorkáře oznámili k projednání přestupků ke správnímu řízení, kde jim hrozí za nerespektování pokynů policistů k zastavení a řízení vozidel s nečitelnými registračními značkami sankce ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok.