Policisté pronásledovali osobní vůz z ulice Bajkonurská, kam hlídka vyrazila na základně oznámení, že se na místě pohybuje okolo vozu Fiat skupinka zřejmě opilých lidí a je možnost, že někdo z nich bude následně řídit vozidlo. Při příjezdu policisté zahlédli zmiňovaný vůz, jak z místa odjíždí. Proto se ho rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět. „Než se na místo stačily stáhnout další hlídky, aby provedly zátaras nebo použily zastavovací pás, tak řidič nezvládl řízení a v ulici Mírového hnutí havaroval,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Spolujezdce zastavil náhodný kolemjdoucí

Řidič i spolujezdec se následně dali na útěk. „Policisté je začali pronásledovat a použili i varovné výstřely, které ale neměly kýžený efekt a řidiči se podařilo utéci,“ doplnil Daněk s tím, že spolujezdce policisté zadrželi díky náhodnému kolemjdoucímu, který mu svým tělem zatarasil cestu a donutil ho zastavit.

Na Jižní spojce havarovalo osobní vozidlo.
Osobní auto skončilo na Jižní spojce v příkopu, na místo letěl vrtulník

Vypátrat se nakonec podařilo i řidiče. Test na alkohol i drogy byl u dvacetiletého mladíka negativní. Ukázalo se však, že nevlastní řidičské oprávnění.

Nyní je podezřelý z přestupku, za což mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky.

Během pronásledování nebyl nikdo zraněn.