Honička začala. Muž v autě pokračoval přes kruhový objezd, odbočil na ulici Záchranářů a pokračoval ve směru na Petřvald. Na ulici Rychvaldské jel kolem 130 km v hodině. V jízdě narazil do plotu, ale ani to ho nezastavilo. Pokračoval na ulici Parys, na jejímž konci už ale stál další policejní vůz. Další ujíždění si muž logicky vyhodnotil jako bezúčelné, zastavil a vystoupil.

Nově položenou dlažbu v části Nádražní ulice v Českém Těšíně museli dělníci vyzvednout. Byla špatně položená. Srpen 2021.
To se nepovedlo. V Českém Těšíně vytrhávají nové položenou dlažbu, víme proč

Policisté nejdříve podezřelého vyzvali k orientačním testům. Zkouška ke zjištění alkoholu byla negativní. Druhý test na přítomnost návykových látek řidič odmítl, ještě na místě policistům přiznal, že je pod vlivem pervitinu.

„Další lustrací bylo zjištěno, že řidič má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel a není první. Z minulosti již má několik přečinů maření úředního rozhodnutí a vykázání v souvislosti se zákazem řízení. V závěru se ukázalo, že na zadrženého 34letého muže byl Okresním soudem Frýdek Místek vydán příkaz k dodání do výkonu trestu,“ přiblížila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zdroj: PČR

Během procesních úkonů vyšla najevo i skutečnost, že totéž vozidlo VW Golf užívala známá zadrženého, a to bez souhlasu skutečného majitele vozidla. I tato žena (20) má od května letošního roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do roku 2023.

Tento spletitý skutek je řešen formou zkráceného přípravného řízení. Oběma, muži i ženě, bylo sděleno podezření ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.