K tragédii mohlo dojít na železnici u Mladé Boleslavi. Strojvedoucí rychlíku tam totiž ve čtvrtek ráno projel návěstidlo, které mu nařizovalo zastavit. Naštěstí se hrozivý scénář neodehrál. Vlak se podařilo včas zastavit, a tak bylo jediným důsledkem této události jen více než tříhodinové zastavení provozu na trati.

To, že k celé události došlo, potvrdil Deníku mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš. „Vlak projel návěstidlo zakazující jízdu v 9.15 hodin, následně byl telefonicky zastavený. Provoz na trati byl zastavený do té doby, než se celá událost vyšetřila,“ řekl mluvčí, který dodal, že asi půl hodinu po poledni byl provoz na trati obnoven.

Podobný incident se stal u Hořovic, kde strojvůdce osobního vlaku nedovoleně vjel za návěstidlo zakazující jízdu a jel po stejné koleji, po níž se proti němu blížil rychlík.

Dispečeři ale podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala včas zareagovali a na jejich pokyn strojvedoucí zastavili soupravy dva kilometry od sebe. Provoz na trati spojující Hořovice s Berounem a Prahou byl dopoledne omezen, vlaky nabraly až hodinové zpoždění, v úseku Zdice - Beroun musely České dráhy některé spoje odřeknout. Oba případy nyní vyšetřuje Drážní inspekce.