„Třiačtyřicetiletý výtečník volal letos na jaře své známé s tím, že je účastníkem dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. K nehodě mělo dojít v obci Kotvrdovice na Blanensku a měl se zde nacházet větší počet zraněných a jeden mrtvý člověk. V telefonu zněl muž věrohodně a rozrušeně a zavěsil s tím, že neví, zda to vše zvládne. Známá volajícího v dobré víře zavolala na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Na místo vyjeli záchranáři, včetně vrtulníku. Mezitím muž opětovně volal své známé. „Sdělil jí, že kamarád, kterého oživoval, zemřel a na místě je další mrtvý. I přes skutečnost, že mu žena řekla, že již volala zdravotníky, neučinil volající žádná opatření, aby zamezil zneužití složek IZS,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto
Konec klidu. K lemuřím dědečkům přidali deset mladých rošťáků, rádi se sluní

Na místě údajné nehody se pak ukázalo, že se jedná o výmysl a další vývoj událostí již převzala policie. Ještě téhož dne vyškovští policisté vypátrali muže, který takovýmto jednáním vyvolal zbytečný výjezd několika vozů záchranných složek i vrtulníku. „Dechová zkouška u něj ukázala výsledek před 2 promile alkoholu. Případu se policisté intenzivně věnovali včetně vyžádání znaleckého zkoumání, zda pachatel netrpí duševní poruchou. Podezřelý muž se ve výpovědi ke skutku doznal, nicméně motiv svého činu neobjasnil,“ řekla Musilová.

Náklady výjezdu policie, záchranné služby a hasičů podle ní přesahují částku padesát tisíc korun.

Ilustrační fotografie.
Desítku lidí ve Vyškově pobodal agresivní hmyz. V podchodu

Pachatel má bohatou trestní minulost, především majetkového charakteru a byl již podezřelý z přestupku zneužití tísňové linky. V případě odsouzení mu dle trestního zákoníku hrozí až tříleté vězení.