"Chci, aby všechna pravdivá data o ivermektinu zazněla ve veřejném prostoru v průběhu mé obhajoby u soudu," uvedl nezařazený poslanec. Dodal, že si stojí za tím, že co napsal, je pravda.

Volný propagoval ivermektin k léčbě covidu-19. V příspěvku tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku prostřednictvím zabití pacientů. "Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal na sociální síti.

Nezařazený poslanec Lubomír Volný
Poslanec Volný přišel o stránku na Facebooku. Sociální síť ji smazala

Členové výboru dnes k věci vyslechli vyšetřovatele, státní zástupkyni i Volného. Jednání bylo podle Grospiče věcné a bez průtahů. Už dřív se členové výboru mohli seznámit s policejním spisem k případu.

V polovině června přerušilo sněmovní plénum jednání o žádosti policie do příští řádné schůze, protože ještě nemělo doporučení výboru. Grospič nechtěl předjímat, zda bude bod zařazen na první, nebo na druhý jednací týden červencové schůze.

Ivermektin se obvykle používá jako antiparazitikum a v Česku není registrovaný. Státní ústav pro kontrolu léčiv už dříve uvedl, že má zatím k tomuto léku málo informací na to, aby jej mohl doporučit k léčbě covidu-19. Lék zkoušela k léčbě pacientů s covidem nemocnice u svaté Anny v Brně.