„Podezřelou osobu jsme omezili na osobní svobodě. V tuto chvíli moravskoslezští kriminalisté pokračují v obligatorních úkonech trestního řízení. Detailnější informace ke zvlášť závažnému zločinu vraždy budou s největší pravděpodobností poskytnuty v příštích dnech," uvedla Holčáková.

Žena byla nalezena minulou středu večer v kaluži krve v rodinném domě v Polance. Objevil ji její přítel, který se vrátil ze zahraničí.

Podle dostupných informací je vrahem dívčin kamarád. Informace o dopadení podezřelého se ve středu odpoledne objevily na facebookovém profilu bratra oběti. Zmiňována je i přezdívka a jméno zatčeného.

„Byl to člověk, o kterém bych ani náhodou nepomyslel, že by to udělal. Obrovské zklamání a ještě větší nenávist, kterou cítím já a moje rodina," uvedl bratr mrtvé. Podle něj i dalších diskutujících se vrah s dívkou dobře znal.

„Nemám k tomu slov… Někdo, kdo ji zná celý život, udělá toto," stojí v jednom z příspěvků. V dalších komentářích zazněly i nadávky a výhrůžky na adresu zadrženého.

Muž podezřelý z vraždy měl dívku ještě ve středu odpoledne v přátelích na facebooku.

Ke způsobu usmrcení se dosud policie nevyjádřila. Mluví se o brutálním ubití, vyloučeno není ani současné použití bodnořezného nástroje.

Policisté podle místních obcházeli sousedy s tím, aby je v případě nalezení nože nebo podobného předmětu na svých zahradách kontaktovali.

„Jsme rádi, že se toho člověka podařilo zadržet. Panovala tady stísněná atmosféra. Nikdo netušil, kdo je vrah a zda znovu neudeří. Teď snad bude klid," uvedl jeden z místních obyvatel.

Pohřeb dívky se koná ve čtvrtek v Ostravě-Zábřehu.