„Naši obec otřásla tragédie, která nemá obdoby. Smrt mladého člověka v kostele nemůže mít slitování. Kam to, lidé, směřujeme!? Ve dvanáct hodin se Baškou rozezní zvony, zastavme se, přemýšlejme a uctěme památku minutou ticha. Upřímnou soustrast rodině a blízkým,“ objevilo se v pátek ráno na oficiálním facebookovém profilu obce.

Policie vraždu v místním kostele vyšetřuje od čtvrtečního odpoledne. Jak potvrdila Deníku mluvčí policie, jedná se o násilný trestný čin. Policie v této souvislosti již zadržela jednu osobu.

Vyšetřování násilného trestného činu v Bašce na Frýdecko-Místecku, 1. prosince 2022, Baška.
Policisté vyšetřují vraždu v Bašce na Frýdecko-Místecku, obětí měl být varhaník

Mezi místními se rychle začala šířit informace, že by se mělo jednat o vraždu devatenáctiletého mladíka, který zde hrával na varhany. Tu ale nikdo svým jménem nechtěl potvrdit.

Starosta: Strašná tragédie 

Bližší podrobnosti Deníku odmítl sdělit i starosta obce Tomáš Břežek (KDU-ČSL), který jinak mluvil o strašné tragédii. „Žiju tady od narození a mám na krku nějaký ten křížek a nevybavuji si, že by se v naší obci stala vražda,“ uvedl starosta s tím, že kriminalita je zde spojená jen s létem a s rekreanty, kteří jezdí k stejnojmenné přehradě.