Policisté v souvislosti s tímto případem pátrají po Dušanu Kocmanovi, který se vyskytoval poblíž místa činu. „V případě, že jej spatříte, volejte linku 158. Nesnažte se jej zadržet, může být ozbrojený a nebezpečný. Pohybovat se může ve vozidle Ford Fiesta RZ se značkou 2BZ 6983 stříbrné barvy,“ uvedli v pátek policisté na sociální síti společně s fotografiemi hledaného.

Okolnosti případu nechtěli komentovat, kvůli probíhajícímu vyšetřování násilného činu. „Člověka, po kterém pátráme, se nám zatím nepodařilo zajistit. Víc tuto chvíli nemohu sdělit,“ řekl Deníku Rovnost policejní mluvčí David Chaloupka. Jak muž zemřel, neupřesnil.

Řidič si to večerními Popicemi šinul až stočtyřicetikilometrovou rychlostí.
Šílená jízda řidiče: Popicemi uháněl 140, ve slepé uličce pak utíkal policii

Starostka šestitisícového města na jihu Moravy Hana Potměšilová měla podle svých slov jen zprostředkované informace. Uvedla, že hustopečští strážníci původně prověřovali oznámení o tom, že muž, který byl později nalezen v bytě mrtvý, nedorazil na určené místo. „Pak si to přebrala státní policie. O násilném úmrtí mě nikdo ale neinformoval. Zachytila jsem to až v médiích. Rodinu muže, kterého policie hledá, znám. Jsou místní. On už tady ale dlouho, co vím, nebydlí,“ dodala Potměšilová.