O konkrétním místě neštěstí jako první informovaly Novinky.cz. Nešťastná událost se stala v jedné z chatových osad, které začínají hned na okraji Lhoty, ale zasahují až do katastru nedalekého Vrcova. Podle informací Deníku se jednalo o pár ve středním věku, kdy údajně muž nejprve zastřelil partnerku a potom obrátil zbraň proti sobě.

Podle místních se mělo jednat o muže středního věku. Mezi chataři se mluvilo o tom, že za tragédií mohla být i žárlivost.

Matka čtyř dětí zmizela na Lounsku beze stopy: 

Jana Paurová se hledá už deset let. Během let proběhla řada pátracích akcí, policisté hledali ve Slavětíně a okolí také případné stopy
Stala se obětí vraždy? Matka čtyř dětí záhadně zmizela, pohřešuje se deset let

„Muž měl být dlouhodobě nemocný a partnerka mu údajně byla nevěrná,“ říká se mezi chataři. Mělo se jednat o celkem movitého muže, který pocházel z Prahy. K večeru byla chatová osada ztichlá a nikdo by ani nevěřil, jaká se zde odehrála tragédie. Místí ani chataři o neštěstí moc mluvit ale nechtěli.

Policisté ke smrti dvou lidí sdělili, že podle prvotních informací nehrozí nikomu dalšímu nebezpečí. Další informace nezveřejnili, jen to, že byla u obou mrtvých nařízena soudní pitva.

Kde na jihu Čech se v roce 2023 vraždilo:

Podobná tragédie se odehrála na konci letošního září ve Frymburku na Českokrumlovsku. Muž zde po údajné předchozí hádce zavraždil manželku a poté spáchal sebevraždu.