S příchodem nových metod a zejména s analýzou DNA se naskytla jedinečná možnost najít konečně vrahy pražské prostitutky Otýlie Vranské.

Od roku 2017 mají forenzní genetici vzorky potomků dvou nejpravděpodobnějších pachatelů rotmistra Josefa Pěkného a další prostitutky Antonie Koklesové. „Výsledky už známe a myslíme si, že známe skutečného viníka tohoto zločinu. Genetik si však vymínil, že ještě nechá své výsledky ověřit,“ uvedl ředitel Muzea Policie Radek Galaš.

S poznatky chce ústav veřejnost seznámit do konce roku. Sám ředitel tvrdí, že ani po odhalení výsledků neustanou dohady o tom, kdo za vraždou stál. „My sice máme jasno, ale nikdy nemůžeme mluvit se stoprocentní jistotou. Například už nemůžeme konfrontovat podezřelé se svědky. Mohu ale říct, že se v případu neobjevila nová jména či postavy,“ nastínil Galaš závěry, které směřují k tomu, že za vraždou stál Pěkný s Koklesovou.

Poslední fotka 

Vranská odešla 31. srpna 1933 ze svého podnájmu na pražských Vinohradech. Její kroky vedly na Václavské náměstí, kde se měla setkat se svým snoubencem Pěkným. Ještě před schůzkou byla na náměstí pořízena poslední fotka živé Otýlie. Na ní se usmívá a objímá s pěticí přátel. Úsměv ji však brzy přešel. Pěkný totiž na schůzku přivedl i svoji novou známost, také prostitutku, Antonii Koklesovou. Vranské pak oznámil, že si ji nevezme, což vedlo k hádce.

2. září byl pak na nádraží v Bratislavě objeven kufr s nohama a hlavou zabalenou v prostěradle. Ve stejný den byl nalezen také druhý kufr s částmi těla na nádraží v Košicích. Vranskou identifikovaly její sestry.