Případ se stal v jednom z bytů. Zatímco o víkendu policisté opatrně mluvili o podezření na násilný čin, počátkem týdne už oznámili: „Vyšetřovatel ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Ta se stala v sobotu večer mezi rodinnými příslušníky v bytě v Podivíně na Břeclavsku,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Krimi zprávy z Břeclavska čtěte ZDE.

Podle zatím nepotvrzených informací je obětí starší žena a podezřelým muž v důchodovém věku. „Senior je v současné době v uzavřeném specializovaném zdravotnickém zařízení. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu bude kriminalistky zajímat, zda byl při činu příčetný,“ sdělil mluvčí Vala.

Tragédie třítisícovým Podivínem otřásla. Podle některých spekulací byl penzista teprve před před pár dny propuštěný z nemocnice. A jeho obětí se měla stát manželka. To však policisté nekomentovali.

Kriminálka řeší případ od nedělního rána. Nyní čeká na výsledky nařízené pitvy.

Policejní páska, ilustrační foto.
Zmizel za hranice. Podezřelého z vraždy v Hustopečích zadrželi v Německu

Není to tak dlouho, co se na Břeclavsku stala obdobná událost. Od února policisté vyšetřovali smrt muže v Hustopečích, podezřelého pak zadrželi jejich kolegové v Německu.

Jižní Moravou pak o několik týdnů později šokovala dvojnásobná vražda ve Svitávce na Blanensku. Zemřela tam žena a její syn. Policie z činu obvinila sedmačtyřicetiletého muže. Ten se počátkem května oběsil ve vazební věznici.