Tragická událost se odehrála v rodinném domě v klidné vilové čtvrti v lokalitě Rybníčky. Policisté přijali oznámení o události krátce po půl desáté. Podle policie devětačtyřicetiletý muž na místě zastřelil svou pětatřicetiletou družku a své dvě děti. Podle informací Deníku zemřely holčičky ve věku šest a čtyři roky. Vrah nakonec zbraň obrátil proti sobě.

Na místo dorazili také zdravotníci, ti už ale obětem nemohli pomoci. „Zasahující lékař musel bohužel i přes veškerou snahu konstatovat smrt dvou dětí a dvou dospělých, povolán byl koroner,“ řekl Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.

Střelba v budově Krajského úřadu ve Zlíně.
Na zlínském krajském úřadě se střílelo. Muž v budově zabil bývalou partnerku

„Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trojnásobnou vraždu. Jednou z obětí je policistka,” informovali o půl páté policisté na svém twitterovém účtu.

Podle informací redakce pracovala zastřelená žena jako uniformovaná policistka v okrese Vsetín. Mrtvým mužem by měl být zástupce ředitele městské policie v jednom z měst na Valašsku. Na místě proto zasahuje i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Podle informací serveru Novinky.cz měla starší z dívek letos nastoupit do první třídy. „Holčička dnes měla narozeniny, na sobotu rodiče připravovali velkou oslavu i pro další děti, domlouvali i nafukovací hrad,” citoval web jednoho ze sousedů. 

Druhá dcera je podle sousedů o dva roky mladší. „Tatínek je často učil jezdit na kole po ulici. V domě bydleli asi tři nebo čtyři roky,” konstatoval soused. Muž byl podle místních žárlivý typ.

Výbuch domu v Loučce
Výbuchu v Loučce předcházela čtyřnásobná vražda. Policisté obvinili otce rodiny

Nejedná se o první letošní vícenásobnou vraždu v regionu. V obci Loučka na Valašskomeziříčsku koncem dubna podle policie jednatřicetiletý muž usmrtil v rodinném domě svou o rok starší ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let.

Poté nožem pořezal i sám sebe a nakonec způsobil výbuch domu. Muž byl následně několik měsíců v péči lékařů, jeho zdravotní stav se postupně zlepšil. V červnu byl obviněn z vraždy a poslán do vazby. Hrozí mu patnáct až dvacet let vězení.