Případ kriminalisté intenzivně řešili od minulého pátku. V ten den byla policejní hlídka přivolána na základě telefonického oznámení k úmrtí ženy v jejím bytě. Následně nařízená pitva prokázala skutečnosti svědčící pro násilnou smrt. Pro kriminalisty začala v tu chvíli velice náročná práce, neboť neměli k dispozici žádné poznatky ani jiné informace, které by je přivedly k pachateli. Díky intenzivní spolupráci a provedeným rozsáhlým šetřením kriminalistů Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje s jejich kolegy z územního odboru Hradec Králové se povedlo během následujících dní vytipovat muže, který měl ve stejném domě pronajatý byt a mohl podle informací policistů sehrát v případě významnou roli. Kriminalisté zjistili, že byl v nedávné době v kontaktu s obětí. Se seniorkou měl muž domlouvat záležitosti týkající se oprav jejího bytu.

V nočních hodinách v pondělí 2. prosince se podařilo kriminalistům muže vypátrat. Zadrželi ho na Hořicku. Během následujícího výslechu se podezřelý k vraždě sousedky přiznal. Do jejího bytu se měl dostat lstí s cílem okrást ji o finanční prostředky. Jenže během jeho návštěvy si seniorka všimla toho, že jí vzal peněženku a obořila se na něj. "Po následné rozepři jednačtyřicetiletý muž svou šestasedmdesátiletou sousedku fyzicky napadl a poté z bytu odešel. V důsledku tohoto napadení vznikla ženě poranění neslučitelná se životem," popsala čin mluvčí královéhradeckých policistů Magdaléna Vlčková.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až dvaceti let nebo i trest výjimečný. Státní zástupce rozhodl o tom, že obviněný je stíhán vazebně.

V Královéhradeckém kraji jde letos už o sedmou vraždu. Poslední se stala v polovině listopadu na Broumovsku, kde jednapadesátiletý muž zabil svou přítelkyni. Pět ze sedmi vražd v kraji bylo podle policejních statistik motivováno osobními vztahy. Nejnovější případ je letos první loupežnou vraždou.