Kriminalisté na případech pracovali od letošního jara. „Impulsem pro vyhledání těchto osob byly informace, které získali samotní kriminalisté, ale také prověření konkrétního oznámení z letošního března," prozradil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Kriminalisté zjistili odběratele, místa šíření drog a informace, které je vedly ke konkrétním distributorům. Od září ve spolupráci s ostatními policejními složkami podnikli vsetínští kriminalisté několik domovních prohlídek a mnoho výslechů. Nakonec v jejich sítích uvízlo celkem osm lidí – sedm mužů ve věku devatenáct až dvacet sedm let a také jedenadvacetiletá žena. Všichni jsou ze Vsetína a okolí.

Všichni prodávali drogu převážně ve Vsetíně a to především na dvou místech. První se nacházelo poblíž Dolního náměstí v ulici Kobzáňova. Dalších několik míst prodeje bylo soustředěných okolo Horního náměstí. „Cena drogy se pohybovala okolo dvou set korun za gram, prodejci si přišli měsíčně i na několik tisíc korun. Odběratelů měli totiž několik desítek ve věku od osmnácti do dvaatřiceti let," prozradil Malcharczik.

Kriminalisté zjistili, že provinilci si prodejem marihuany přivydělávali i několik let. Marihuanu si částečně pěstovali sami, ale čerpali i z jiných zdrojů například z Ostravska.