„Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Prostějova – Žešova a Prostějova – Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že uvnitř přízemního autoservisu došlo k výbuchu a následnému požáru, při kterém se zranila jedna osoba,“ uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

"V době výbuchu byl v objektu jediný pracovník. Ten utrpěl zranění, se kterými byl transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Ještě před tím se však podrobil dechové zkoušce, která u něho vyloučila ovlivnění alkoholem. Ke zranění dalších osob nedošlo a evakuace osob nebyla nutná," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

V zasaženém objektu hasiči nalezli jedenáct plynových lahví různé velikosti, které vynesli na volné prostranství, kde je ochladili.

Z toho důvodu, že došlo při výbuchu k poškození stavební konstrukce, musel velitel zásahu povolat na místo události statika.

"Provoz na přilehlých komunikacích byl omezen pouze přítomností techniky zasahujících hasičů a policie v Barákově ulici," dodal František Kořínek.

Podle slov policie byla předběžná výše způsobené škody odhadnuta na 1 milion korun. Příčiny a okolnosti události jsou nadále předmětem šetření.