V inkriminovaný den přijal operační důstojník oznámení od pozorného občana, který si všimnul, že před jeho domem v ulici V Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá fabia tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá fabia, která nesvítí a jede v protisměru.

Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vozidlo uvedeného popisu vypátrali v ulici Pujmanové v Praze 4. V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, muž nejprve zajel ke krajnici, pak ale sešlápl plyn a ujížděl vysokou rychlostí.

Zdroj: Policie ČR

Během pronásledování řidič nerespektoval výzvy k zastavení a křižovatku projel vysokou rychlostí  na červenou. Po pár stech metrech v Neveklovské ulici nezvládnul řízení, vjel do protisměru na chodník a havaroval do betonového hrazení.

„Muž z vozidla vystoupil a snažil se policistům zmizet.  To se mu však nepovedlo, ´péjáci´ ho po pár metrech doběhli a za užití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě,ů informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Ilustrační foto
Muž se psem, který pokousal na Petříně dítě, tvrdí policii: Jen jsem ho venčil

U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní. Řidič nadýchal více než dvě promile alkoholu v dechu. Jelikož se jednalo o cizince bez dokladů, zavolali si policisté na pomoc kolegy z cizinecké policie.

Soud rozhodl o vyhoštění

„Následnou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o dvacetiletého muže, který má vyslovený zákaz řízení a na území České republiky se pohyboval bez pobytového oprávnění. Vozidlo, kterým muž havaroval, si v ten večer půjčil od svého kamaráda bez jeho vědomí a souhlasu. V době incidentu měl muž na nohou pouze bačkory," doplnila mluvčí.

Partnerská krize na Andělu.
Partnerská krize na Andělu. Muž neunesl rozchod a skončil v péči záchranářů

„Vzhledem k těmto skutečnostem byl podezřelý převezen na policejní služebnu. Dvacetiletý cizinec byl v úterý Obvodním soudem pro Prahu 4 odsouzen za spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání k úhrnnému trestu vyhoštění na dva roky a dalšímu zákazu řízení motorových vozidel v délce dvou let. Odsouzeného si převzali kolegové z cizinecké policie, kteří mu předali rozhodnutí o správním vyhoštění z členských států Evropské Unie na dobu dvou let a výjezdní příkaz," uzavřela Siřišťová.