Podle prvotních informací vše začalo tím, že policisté vyjeli kvůli údajnému sražení chodce, kdy řidič měl ujet. Podle toho, jak to na místě jenom pár desítek minut po nehodě vypadalo, řidič zřejmě srazil chodce a potom pokračoval na nedaleké parkoviště. Jak policisté postupovali s vyšetřováním, začaly na povrch vyplouvat detaily, které informaci o sraženém chodci stavěly do jiného světla. Ukázalo se, že se na místě nepohodl sexuální turista s prostitutkou a jejími kumpány. Ta si na něho pozvala posily. „Třískali mu do auta," řekla televizi Prima svědkyně. Je možné, že během šarvátky německý senior jednoho z mužů odvezl pár metrů na kapotě. To, že se senior stal obětí útoku, potvrzuje i fakt, že policisté mají spadeno na jednoho z útočníků, a to proto, že najel seniorovi do auta.

„Pětadvacetiletého muže podezíráme ze spáchání přečinu poškození cizí věci," řekla mluvčí krajské policie Věra Hnátková. A jak dopadl ujíždějící jednasedmdesátiletý senior? Zřejmě hodně vystrašený v nabouraném autě ujel asi čtyřicet kilometrů, pak ale nezvládl řízení a v táhlé zatáčce havaroval.

Útočník zřejmě trestu neujde, to samé ale platí rovněž pro seniora. Zatímco ale Čech bude mít co vysvětlovat úřadům, Němce čeká vysvětlování minimálně nabouraného auta u něj doma.