Řidič však neuposlechl a začal ujíždět. V průběhu pronásledování po ulici Evropská se k hlídce přidaly další služební vozy a společně pak pokračovaly směrem k letišti. Pronásledovaný při jízdě metropolí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a snažil se policistům ujet. To se mu však nedařilo a po dlouhých minutách neúspěchu to chtěl zkusit jinak.

V ulici Do Horoměřic odbočil na polní cestu a následně vjel do oraniště v domnění, že v měkkém terénu policisté zapadnou, a on ujede. To se však nestalo, a řidič tak směřoval zpět z pole na pozemní komunikaci a hrozilo, že bude pokračovat v další riskantní jízdě. Tomu chtěli policisté zabránit a za použití PIT manévru několikrát pronásledované vozidlo na poli otočili, nicméně stále pokračovalo v jízdě.

Zdroj: Youtube

Byli tak nuceni po několika varovných výstřelech, kdy řidič neuposlechl a nezastavil, otočit zbraň proti vozidlu a několikrát ho zasáhnout v oblasti pneumatik. Následný PIT manévr a zablokování pronásledovaného vozu těmi policejními, pak pronásledování nadobro ukončilo.

Řidič skončil v poutech a byl předveden na policejní služebnu k dalším úkonům. Jeho spolujezdkyně pak k celé věci na stejné služebně podala vysvětlení.

"Prověřením třiačtyřicetiletého zadrženého v policejních evidencích pak vyšlo najevo, že v minulosti byl za opakovanou majetkovou trestnou činnost odsouzen k pěti nepodmíněným trestům odnětí svobody, kdy z posledního byl propuštěn koncem dubna loňského roku," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Několikrát mu byl také soudem prodloužen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do ledna 2025, celkem tedy na dlouhých jedenáct let. "Navíc se při výslechu přiznal, že vozidlo, ve kterém ujížděl, odcizil v uplynulých dvou týdnech v autobazaru na Praze 4 poté, co se vloupal do kanceláře, kde si vzal klíče od zapalování. Poté na něj přidělal i odcizenou registrační značku," doplnil Rybanský.

Posprejovaný Karlův most.
Chlapec s dívkou dostali trest za posprejování Karlova mostu, prospěšnou činnost

Řidič je v tuto chvíli podezřelý ze spáchání trestných činů krádež, maření výkonu úředního rozhodnutí, násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení. Není však vyloučeno, že právní kvalifikace skutku bude změněna, či rozšířena. V případě odsuzujícího rozsudku hrozí za uvedené činy, až osmiletý trest odnětí svobody.