Bitka mezi cizinci, která se strhla loni 14. října na ubytovně Hůrka v Pardubicích, mohla skončit tragicky. Útočník svého soka bodl nožem do břicha, bil ho a škrtil.

Oleksandr Hrabenko byl obviněn z trestného činu vraždy ukončený ve stadiu pokusu. Soud mu uložil trest v trvání osmi let, rozsudek není pravomocný.

Oleksandr Hrabenko byl tehdy opilý, když se začal hádat se svým spolubydlícím. Hádka brzy přerostla v potyčku, ve které šlo o život. Muž vzal totiž do ruky nůž. Od výhrůžek zbraní pokračoval k pokusům o bodnutí a záhy došlo k činu. Hrabenko svého spolubydlícího bodl nožem do břicha. Podle obžaloby s úmyslem jej usmrtit. „Poškozený po tomto útoku upadl na zem, kde obžalovaný pokračoval v útoku tak, že si obkročmo sedl na poškozeného a znovu ho ohrožoval nožem,“ popisuje obžaloba.

V tu chvíli zasáhli další spolubydlící, kteří Hrabenkovi nůž sebrali. Jenže agresor se na svou oběť vrhnul holýma rukama, začal muže rdousit a bít pěstmi do obličeje. Napadený se začal bránit a útočníka ze sebe shodil.

„Obžalovaný Hrabenko však tímto svým počínáním způsobil poškozenému muži bodné poranění o šířce jeden a půl centimetru, kdy rána směřovala do břišní dutiny a měla za následek poranění bránice a přední strany žaludku. Dále mu způsobil vícečetné hematomy a oděrky na hlavě, oděrky v obličeji a oblasti krku. Tímto jednáním došlo k poškození životně důležitých orgánů. Toto zranění a následné rdoušení ohrožovalo poškozeného na životě a vyžádalo si odborný chirurgický zákrok a hospitalizaci poškozeného,“ pokračuje obžaloba.

Oleksandr Hrabenko byl obviněn z trestného činu vraždy ukončený ve stadiu pokusu. Soud mu uložil trest v trvání osmi let, který však dosud není pravomocný, státní zástupce si po vynesení verdiktu ponechal lhůtu pro případné odvolání, stejně tak i obžaloba. Původní trest počítal s odnětím svobody na deset až osmnáct let. Soudní senát ale uložil trest pod hranicí sazby s přihlédnutím k dosud bezúhonné minulosti obžalovaného.