Podle obžaloby ji bil rukou i okovanou botou. Trestal jí tak za to, že plakala nebo se pomočila či pokálela. Dokonce ji pálil rozžhavenou cigaretou na různých částech těla, například přirození. Vytrhával ji také chomáče vlasů.

Dcera trpěla podvýživou, nesměla si hrát ani komunikovat se svým okolím. Odborníci u ní zjistili syndrom týraného dítěte. K hrůzným činům docházelo na jedné z moravskoslezských ubytoven v letech 2015 a 2016. Vše vyšlo najevo vloni v dubnu. Dívka si podle znalců může nést psychické a citové následky po celý život.

„Vyloučil nelze úzkostné stavy, ale také impulsivní a agresivní reakce, projevy nedůvěry k lidem a poruchy chování, a to vše jako důsledek fyzického týrání," uvedla žalobkyně, podle které se na psychickém a částečně i fyzickém týrání podílela i žena.

Muž při výslechu tvrdil, že dítěti ubližovala pouze jeho družka. Ta to ale důrazně odmítla. Navíc uvedla, že druh týral nejen dceru, ale i ji samotnou.

„Bil mě s dennodenní pravidelností, vždy si našel důvod. Nenechala jsem se ošetřit. Bála jsem se, že mě zbije. Bil i dceru. Myslím, že byl na ni naštvaný, protože si myslí, že není jeho. Aby nebylo slyšet, že dcera a já brečíme, pustil hudbu. Když to neudělal, klepali na nás sousedé. Bil nás každý den, byl na drogách," uvedla žena, s tím, že druh ji i dceru pálil cigaretou.

Žena současně přiznala, že jednou dceru v návalu vzteku udeřila násadou od smetáku a zlomila jí ruku. Soud matce uložil pět let žaláře.

Verdikt není pravomocný. Muž jej na místě přijal, žalobkyně a matka si nechaly lhůtu k vyjádření.