Prostitutku udělala z patnáctileté školačky čtyřicetiletá Veronika K. z Ostravy. Nyní si za to u Krajského soudu v Ostravě vyslechla trest. Za obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte jí s ohledem na věk dívky hrozilo pět až dvanáct let žaláře.

Dívka, která byla s podstatně zkušenější kamarádkou (17 let) na útěku z výchovného ústavu, se u ženy ukrývala. Starší z dívek „paní domácí“ dobře znala. Již v minulosti u ní našla azyl. A také věděla, že nic není zadarmo. Za pobyt platila svým tělem. To samé nyní čekalo i patnáctiletou dívku. Prostitucí si obě vydělávaly na nájem a služby.

Odevzdávaly peníze

„Dívky u ženy v době útěku pobývaly a souhlasily, že jí vypomohou v její finanční situaci, a to poskytováním sexuálních služeb za úplatu. Žena měla vyhledávat muže, kteří poptávali sexuální služby, a dívky jim nabízet. Obě jí pak odevzdávaly převážnou část peněz od klientů, jednalo se řádově o tisícikoruny,“ uvedla při objasnění případu moravskoslezská policie.

Důkazy hovořily jasně a hlavní líčení u ostravského soudu mělo poměrně rychlý průběh. I díky svému vstřícnému postoji obžalovaná vyvázla „jen“ s pětiletým trestem. Verdikt na místě nabyl právní moci.

Dělník z Roudnicka zneužil nevlastní dceru i její kamarádku:

Muž jde do vězení za zneužití nevlastní dcery na Roudnicku, rozhodl soud v Ústí.
K tělu spící dívky se otčím prostříhával. Znásilnil i kamarádku nezletilé

Možná ji k rozumnému přístupu přiměla jiná podobná kuplířská kauza. Ta se týkala ženy z Karvinska, která řadu let organizovala sexuální obchody v Moravskoslezském kraji. Erosenky, jež pro ni pracovaly, obsloužily stovky až tisíce mužů. Jedna z nich podle obžaloby měla v té době šestnáct let.

Kuplířce proto hrozilo pět až dvanáct let vězení. Žena tvrdila, že o věku dívky nevěděla. Kdyby se přiznala, mohla vyváznout s trestem ve výši tři a půl roku. Takto zněl návrh státního zástupce týkající se dohody o vině a trestu. Ona to však odmítla a rozhodla se bojovat. Nakonec ji ostravský krajský soud v klasickém hlavním líčení vyměřil osm let žaláře. Verdikt zatím není pravomocný.