„Je pěkné slyšet, že jsem osvobozený, ale pro mne to pořád neskončilo. Zestárl jsem snad o padesát let, přibral jsem dvacet kilo, špatně spím, nejsem z těch, kteří něco takového umí hodit za hlavu,“ řekl pro iDnes.cz řemeslník Jaroslav Fritscher, kterému hrozilo pět let vězení.

Požár vypukl v pondělí 3. června loňského roku půl hodiny po poledni. Na střeše hořela izolace, kterou opravoval Fritscher se svým kolegou. Právě oprava byla s největší pravděpodobností příčinou neštěstí. Fritscher sice pořádně zkontroloval atiku domu, nenašel ale nic nebezpečného a pustil se do práce. Ukázalo se však, že dělníci, kteří dům stavěli, si práci ulehčili a místo betonem vyplnili dutiny polystyrénem, jenž ukryli slabým nánosem malty. Když Fritscher s kolegou pokládali lepenku, polystyrén se zahřál a došlo k požáru. Osm desítek lidí se ze dne na den ocitlo bez střechy nad hlavou. Co nezničil oheň, dokonala voda. S požárem střechy bojovalo 90 hasičů téměř devět hodin. Škoda na poničených bytech se vyšplhala ke třiceti milionům.

Podle obžaloby měl dělník střechu zkontrolovat pečlivěji. Soudci ale uznali, že řemeslník nemůže předvídat nebezpečí a chyby ostatních a udělal svou práci stejně poctivě, jako ji vykonával celých dvacet let.