Padesátiletá žena přišla o život loni v noci z 3. na 4. února, kdy ji podle rozsudku Kalina brutálně napadl ve svém domě. Údery a kopy jí způsobil mnohačetná poranění, ženu také rdousil. Následně ženu odvezl na polní cestu, kde ji polil benzinem a zapálil. Podle znalce se nejméně jednou nadechla benzinových výparů, udusila se krátce před následným požárem. Za takto brutální čin požadoval krajský státní zástupce doživotní trest, soud pak návrhu vyhověl.

Lupiče v roce 2017 zachytily bankovní kamery
Lupič z Ostravska vstoupí do historie. Hlavu zamotal policistům i lékařům

Kalina se ale odvolal k vrchnímu soudu, který ve středu snížil doživotní trest na výjimečný trest 28 let ve vězení. „Pro uložení doživotního trestu nebyly splněny formální podmínky,“ konstatoval předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Součástí rozsudku nicméně zůstalo to, že po odpykání trestu odnětí svobody se Kalina přesune do detenčního ústavu.

„Odvolací senát ve věci znovu rozhodl tak, že obžalovanému uložil trest odnětí svobody v délce trvání 28 let, kdy byl pro výkon tohoto trestu zařazen do věznice se zvýšenou ostrahou. Ve zbytku zůstává napadený rozsudek nedotčen,“ sdělila mluvčí Vrchního soudu v Praze Kateřina Kolářová.

Napadl i jiné ženy 

V roce 2000 byl Kalina odsouzený na 12 let za pokus o jinou vraždu a také za znásilnění. Soudy mu uložily i sexuologickou léčbu. V minulosti usedl na lavici obžalovaných také kvůli napadení dalších dvou žen, kterým bránil odejít z místnosti tak, že je škrtil.