Za vraždu poslal Filipa G. soudce Martin Kantor do vězení na deset let. Odsouzenci přitom hrozil až 18letý trest. "Došlo k úmyslnému uškrcení poškozené. V době, kdy se stala vražda, byl obžalovaný příčetný," uvedl dnes u soudu Kantor s tím, že obžalovaný nebyl doposud soudně trestán a nad činem projevil lítost.

Manželé měli finanční problémy. Ty vygradovaly po narození syna. Právě dlouhodobé potíže s penězi dvojici drtily nejvíc, i proto se odstěhovali do mobilheimu na Tachovsku. Obžalovaný si poté vymyslel výhru v loterii. „Počítali jsme každou korunu, ten den jsme se pohádali, já si vzal prášky na spaní a v pokoji si sedl na postel a řízl se žiletkou do ruky, ani neznám důvod,“ tvrdil ve výpovědi Filip G., když rekapituloval osudný večer 31. ledna.

Rozsudek není pravomocný

Manželka se mu snažila zakrýt ránu utěrkou, muž ale zareagoval brutálním atakem, který skončil jejím zabitím. Filip G. pak tělo odtáhl na postel, pustil plyn a znovu se řízl do zápěstí. „Probral jsem se, až když mě resuscitovali. Nevěděl jsem, co se stalo. Strašně se omlouvám rodině. Cítím obrovskou prázdnotu. Každý večer a každou chvíli toho budu litovat. Nikdy se s tím nedokáži vyrovnat. Moc jsem ji miloval a budu ji milovat do konce života," uvedl dnes Filip G. u soudu.

Jako náhradu nemajetkové újmy má odsouzený sestře zavražděné uhradit 350 tisíc korun.

Rozhodnutí soudu není pravomocné.