Na dotaz Deníku to ve čtvrtek uvedl Richard Palát z moravskoslezské policie. „Provedeným prověřováním i dle závěrů znaleckých posudků jednala žena v mezích nutné obrany ve smyslu trestního zákoníku, jejíž znaky byly naplněny. Vrchní komisař rozhodl o odložení věci,“ sdělil Palát.

Žena šestačtyřicetiletého násilníka bodla nožem poté, co v nočních hodinách vnikl do jejího domu a vykřikoval, že ji zabije.

K neštěstí došlo v noci na 14. září v Ostravě-Nové Vsi. Krátce po tragédii žena Deníku řekla, že muže znala od vidění. Kdysi u ní sekal trávu. Osudné noci přišel k jejímu domu a začal kopat do dveří. „Řval, že mě zabije,” líčila Deníku žena. Muži se podařilo rozbít malou skleněnou výplň, přes otvor protáhl ruku a otočil klíčkem v zámku.

„Ječel, sprostě nadával. Když jsem viděla, že dveře prokopává, utekla jsem do obývacího pokoje. Volala jsem policii,” dodala paní, která je přesvědčena, že kdyby se k ní muž dostal, zabil by ji. „Určitě by mě zabil. Byl nafetovaný nebo co. Ještě po mě řval, kde mám ty peníze,” uvedla žena, která si na obranu vzala nůž z kuchyně.

Další dějství se odehrálo u pokojových dveří, o které se dvojice přetahovala. Pak přišlo smrtící bodnutí. Následná pitva ukázala, že muž byl opilý. V krvi měl zhruba jedno a půl promile alkoholu.