Hasič se potopil k autu pod hladinou a hmatem ohledával vnitřek auta, jestli nenarazí na člověka. Na tomto místě je nutné dodat, že hasiči i náhodný kolemjedoucí řidič brali v potaz variantu, že se stali svědky dopravní nehody, po níž vůz sjel do rybníka a uvnitř tedy může být řidič s posádkou. „Dobrovolný hasič pod vodou nikoho nenašel. Rybník poté prohledaly po svém příjezdu povolané jednotky hasičů pomocí člunu. Do vody nakonec vyrazili také potápěči HZS Praha. Ani ti ale pod vodou nikoho nenašli,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

To už byli na místě také profesionální hasiči z Nymburka a Poděbrad, přijela také jednotka z nedalekého Kopidlna. Policisté si na pomoc zavolali psovoda se psem vycvičeným pro vyhledávání osob. „Ani toto pátrání však nevedlo k nalezení osoby, která by měla souvislost s potopeným vozem. Jednalo se o starý Volkswagen Golf vyrobený v roce 1986,“ doplnila Potočná.

Zdroj: Youtube

Hasiči vůz z rybníka vytáhli na břeh. „Nadzvedli ho pomocí nafukovacích vaků a vyprošťovací automobil jej vytáhl ven z vody,“ doplnila policistka.

Ilustrační foto.
Odhalených pěstíren a varen jsou desítky

V tu dobu už policisté lustrovali podle registrační značky vytažený Volkswagen. Jak se ukázalo, patří muži z Hradce Králové. Toho policisté okamžitě kontaktovali. Informace, že jeho vůz se nachází v rybníku na Nymbursku, jej nemile překvapila. „Vůz byl zřejmě téhož večera ukraden v Hradci Králové,“ zní tedy jeden z výsledků dosavadního vyšetřování.

Na ty další se však zatím ještě čeká. V tuto chvíli existuje hned několik variant, proč auto v rybníku u Nouzova skončilo. Spekulovat se dá o tom, že jej zloděj utopil zcela záměrně, jelikož se jej chtěl zbavit. Tomu podle neoficiálních informací napovídají i některé stopy. Stále však také není vyloučena varianta, že zloděj skutečně s vozem havaroval a z místa se mu podařilo uprchnout. Odpovědi na tyto otázky přinese až další vyšetřování.

Zdroj: Youtube
Špičku pravidelně v létě využívají k prodejní výstavě malíři a sochaři.
Město chce oživit Špičku pikniky i svatbami
Chata Bohumila Hrabala.
Jak Hrabal táhnul na fotbal v čele průvodu a s vlajkou