Incident se odehrál loni v březnu. Fučík se nerozpakoval použít násilí kvůli pouhým 105 korunám. Tolik po něm chtěl řidič taxíku za krátkou jízdu po Jihlavě. Fučík taxikáři nejprve vynadal, a poté ho surově napadl pěstmi a kopanci. Šestapadesátiletý řidič taxíku skončil v nemocnici.

„Obžalovaný se dopustil hned několika trestných činů od pokusu o ublížení na zdraví, vydírání až po výtržnictví. Za to mu hrozil trest od dvou do osmi let,“ konstatoval jihlavský stání zástupce Ivo Novák.

Tříletý trest zatím není pravomocný. Fučík s rozsudek zásadně nesouhlasí a na místě se proti němu odvolal. Případem se tak ještě bude muset zabývat Krajský soud v Brně.

Napadení taxikáře se stalo 1. března kolem půl čtvrté ráno v ulici Wolkerova v Jihlavě, kam se nechal Fučík a jeho přítelkyně taxíkem dovézt.

Vulgární nadávky

„Když obžalovaný z taxíku vystupoval, odmítl jízdu uhradit. Místo toho začal řidiči vulgárně nadávat. Řidič účtenku vytiskl a nesl ji obžalovanému. Zaplacení se nedočkal. Když chtěl taxikář zavolat policii, obžalovaný mu telefon vytrhl a odhodil ho několik metrů stranou. Poté chytil poškozeného za vestu, shodil ho na zem a začal do něj mlátit pěstmi a kopanci mířenými na obličej. Přestože poškozený na chvíli upadl do bezvědomí, obžalovaný ho stále napadl. Po chvíli toho sám nechal, a i s přítelkyní odešel do domu,“ popsal útok žalobce Novák.

 

Napadený taxikář skončil v nemocnici s pohmožděninami v obličeji, pravého lokte a ukazováčku s mírnými otoky a odřeninami na týlu a na rukách. Hospitalizace tehdy sice nebyla nutná, ale vzhledem k surovosti útoku jen náhodou neutrpěl vážnější zranění„Poškozený některé údery mířené na hlavu instinktivně vykryl,“ podotkl Novák.

Soud Fučíka poslal do vězení i kvůli tomu, že byl v době činu v podmínce. Před dvěma lety dostal tři roky s podmínku na tři a půl roku za krádeže a násilnosti v Jihlavě. Fučík byl členem zlodějského gangu, který ve velkém v lednu 2018 vykrádal prodejnu Albert v Březinově ulici v Jihlavě.

Zlodějské výpravy

Na zlodějské výpravy vyráželi jednotlivě či ve dvojicích a za celou dobu si odnesli nejméně 40 balení másla, 63 čokolád různých druhů, sedm balení piva, 12 dražších rybích konzerv, 14 lahví různých druhů vín, 10 balení tablet do myčky, 51 balení kávy, šest smoothie mixerů, čtyři salátovače, jednu rychlovarnou konvici, šest odšťavňovačů, čtyři multifunkční hrnce a čtyři horkovzdušné fritézy. To vše v hodnotě přes 142 tisíc korun.

Z obchodu utíkali bez zaplacení a po svých pronásledovatelích házeli sklenice s kávou. Fučíka tehdy dokonce pronásledoval jeden ze zákazníků. Fučík ho napadl a snažil se ho zastrašit tím, že ví, kdo je, že ho zabije. To pronásledovatele odradilo. I on skončil v nemocnici s pohmožděninami hlavy, krku a zad. Fučík byl tehdy pod vlivem alkoholu a drog. Ke krádežím se přiznal, ale napadení a vyhrožování odmítl.

Pokud odvolací soud v Brně potvrdí středeční verdikt za napadení taxikáře, může Fučík za porušení podmínky skončit za mřížemi až na šest let.