„Zjistili, že jim dosud neznámý pachatel poškodil v době od deseti hodin večer do jedné ráno jejich zaparkovaná vozidla. Obě auta mají poničený lak. U Škody Felicie navíc ulomil zpětná zrcátka, přední stěrače a promáčkl střechu,“ uvedla mluvčí policie Lenka Koryťáková.

Pak vzal vandal ještě dva podstavce od výstražných sloupků a prohodil je předním a zadním oknem Felicie. Poté se dostal do vozidla, kde utrhl zpětné zrcátko. Celé počínání dokonal tím, že vybil všechna zbývající okna z rámů. Vandalství se nevyhnulo ani opodál zaparkované Škodě Octavii, na které vyryl do laku rýhy.

Podle policie měl tentýž pachatel na svědomí pravděpodobně i další nechutnou událost. „V čekárně vlakového nádraží vytvořil nevšední nápisy na zdech. K jejich tvorbě použil exkrementy. Nápisem z výkalů tak znehodnotil zdi čekárny vlakového nádraží,“ dodala Koryťáková.

Škoda u vozidel byla předběžně vyčíslena na dvanáct tisíc korun. Po pachateli policisté intenzivně pátrají. „Žádáme občany, kteří mají k uvedeným činům informace nebo jakékoliv poznatky, aby se ozvali na linku 158 nebo telefonní číslo 974 631 730,“ vyzývá mluvčí.